Nejpopulárnějším volebním lídrem Babiš, následován Okamurou a Bartošem. Nejméně popularní Stropnický, Kalousek a Filip

 

Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.

 

Aktuální šetření bylo provedeno na vzorku 1100 respondentů v rámci celé České republiky, ve dnech 15. 9. - 8. 10. 2017, on-line metodou CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Tento unikátní průzkum obliby volebních lídrů opanoval lídr hnutí ANO 2011 Andrej Babiš se ziskem 37 procent sympatií od respondentů. Na druhé pozici se umístil předseda SPD Tomio Okamura s 25 procentní oblibou. Bronzovou příčku získal lídr Pirátů Ivan Bartoš, ten je sympatický 24 procentům respondentů.

 

“Bramborovou” pozici v měření sympatií obdržel volební lídr SPO, umělec František Ringo Čech, s 20 procenty obliby. Jako pátý se umístil předseda občanských demokratů, poslanec Petr Fiala se 17 procenty sympatizantů. Šestým v pořadí je volební lídr ODA, podnikatel Pavel Sehnal, těsně následovaný, sedmým v oblibě, volebním lídrem Starostů a nezávislých, poslancem Janem Farským, s naměřenými 13 procenty sympatií.

 

Druhou polovinu žebříčku obliby zahajuje volební předák sociálních demokratů, ministr Lubomír Zaorálek, ten si drží popularitu u 10 procent odpovídajících. Shodnou podporu od dotázaných obdrželi a deváté až desáté místo v oblibě získali, volební lídr Realistů, Petr Robejšek a předák Svobodných, Petr Mach. Oba požívají sympatií u 9 procent respondentů. Jedenáctou pozici v oblíbenosti získal volební lídr KDU-ČSL, ministr Pavel Bělobrádek, který je populární u 8 procent dotázaných.

 

Mezi trojici nejméně oblíbených volebních lídrů se dostal předák KSČM, poslanec Vojtěch Filip se 6 procenty vyjádřené podpory, následovaný předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem s 5 procenty změřené obliby a nejméně sympatií získal od respondentů, volební lídr Zelených a pražský zastupitel Matěj Stropnický se 4 procenty zjištěné obliby.

 

Obliba ostatních volebních lídru byla nižší než 4 procenta, proto nejsou uvedeni.

 

Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.
Obrázek k použití ve formátu JPEG ke stažení zde.

e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace