ČSSD má šanci na zisk osmi hejtmanů, ANO na dva, Starostové, komunisté a lidovci po jednom

 

Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.

 

Agentura Phoenix research on-line provedla unikátní výzkum aktuálních voličských nálad před blížícími se krajskými volbami.

 

Aktuální měření bylo provedeno na vzorku 9.321 respondentů ve dnech 28. 4. – 24. 5. 2016.

 

Největší podpoře voličů v krajích se v květnu těší ČSSD, která získala v souhrnu nejvíc preferencí, a to celkem v osmi krajích – ve Středočeském, Jihočeském, Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém, Kraji Vysočina, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

 

Hnutí ANO 2011 Andreje Babiše pak vítězí ve dvou krajích – Plzeňském a Olomouckém kraji. 

 

Prvenství ve zbývajících třech krajích si mezi sebou rozdělili Starostové pro Liberecký kraj, lidovci a komunisté, kdy každému ze jmenovaných subjektů připadlo po jednom krajském vítězství. Starostové bodují v Libereckém kraji, KDU-ČSL ve Zlínském kraji a KSČM v Ústeckém kraji.

 

Za pozornost rovněž stojí poměrně vysoká voličská podpora regionálních hnutí, kdy v řadě krajů se umísťují těsně za zmíněnými parlamentními stranami. Na bronzovém místě ve Středočeském kraji se umísťují Starostové a nezávislí (STAN), stejně tak v Plzeňském kraji Koalice pro Plzeňský kraj, v Ústeckém pak Severočeši, v Olomouckém zase Koalice pro Olomoucký kraj se starosty.

 

Bodují i místní hnutí spolupracující s komunálními politiky a představiteli KDU-ČSL: v Královéhradeckém skrze Koalici pro Královéhradecký kraj a Pardubickém kraji skrze Koalici pro Pardubický kraj dosáhli i na stříbrnou příčku sympatií potencionálních voličů. 

 

Naopak poměrně nízkou podporu napříč kraji získávají kritická a protestní hnutí, která si často vetkla za téma “protiimigrační program”. Celkově obsazují spíše závěrečná místa potencionálních voličských sympatií.

 

 


Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.
Obrázek k použití ve formátu JPEG ke stažení zde.

 

e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace