Jana Černochová obhájila post nejoblíbenějšího pražského starosty

Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.

 

Výzkum agentury Phoenix research on-line měřil od 30. 6. do 31. 7. 2016 na vzorku víc jak tisícovky respondentů oblibu a znalost starostů městských částí v Praze 1 až 15.

 

Vítězkou v popularitě se stala Jana Černochová (ODS) z Prahy 2, druhým v pořadí pak Oldřich Lomecký (TOP 09), starosta Prahy 1 a pomyslný bronz si ve starostenském klání odnáší Vladislava Hujová, starostka Prahy 3 z TOP 09.

 

Agentura položila reprezentativnímu vzorku obyvatel české metropole dvě sady otázek. První se týkala znalosti jednotlivých starostů městských částí 1 až 15.

 

Nejznámější se v tomto směru stala poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, kterou znalo 62 procent dotázaných (v roce 2015 to bylo 58 procent).

 

Druhým nejznámějším se stal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký z TOP 09, jehož zná 31 procent respondentů. Sociální demokrat Vladimír Novák, starosta Prahy 10 (vystřídal Radmilu Kleslovou), je znám 27 procentům oslovených. Jen o procento méně odpovídajících znalo bývalého poslance Davida Vodrážku (ODS), starostu Prahy 13.

 

Na děleném pátém a šestém místě se ziskem 24 procent sympatií se umístili Vladislava Hujová (TOP 09), starostka Prahy 3 a Petr Štěpánek (Trojkoalice), starosta Prahy 4. Výraznou (21 procent) znalost mezi Pražany zaznamenal taktéž starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

 

Druhá otázka se zaměřila na pozitivní vnímání jednotlivých reprezentantů městských částí. Zde své prvenství z loňského roku obhájila starostka Jana Černochová (ODS), druhým byl Oldřich Lomecký (TOP 09) a na třetím místě pak Vladislava Hujová, rovněž z TOP 09. Zcela shodná trojice obdržela v hodnocení i nejvíce negativních bodů.

 

 

 

Celá zpráva a infografika ve formátu PDF ke stažení zde.
Obrázek k použití ve formátu JPEG ke stažení zde.

 

 

Průzkum na téma "Pražští starostové"

e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace