S odstupem se jako čtvrtá umístila ČSSD, která oslovuje 7,5 procenta voličských sympatizantů (pro srovnání před dvěma roky sociální demokraté obdrželi od voličů 7,27 procenta hlasů). Je následována politickou formací Tomia Okamury - Stranou přímé demokracie (SPD) s 6 procenty (ve volebním roce 2017 získala 10,64 procenta), která rovněž část potencionálních voličů přepustila hnutím ANO a Trikolóra.
Následuje KDU-ČSL se zjištěným ziskem 5,5 procenta (v roce 2017 získala 5,8 procenta). Skupinu subjektů s naměřenou šancí na zisk sněmovních mandátů uzavírá TOP 09 a KSČM. Oběma zmíněným formacím v září vyjádřilo sympatie shodně 5 procent potencionálních voličů (pro srovnání před dvěma roky TOP 09 volilo 5,31 procenta stoupenců a komunisté získali 7,76 procenta podpory).
U dalších stran je aktuální šance na zisk sněmovních mandátů hypotetická, ne však vyloučená. Nejblíže Poslanecké sněmovně je formující se hnutí Trikolóra reprezentované Václavem Klausem mladším s deklarovanou podporou čtyř procent a Starostové a nezávislí (STAN) s aktuálně naměřenými 3,5 procenty sympatizantů (v roce 2017 to bylo 5,18 procenta).
Deklarovaná volební účast je 58,5 procenta.